Корзина
22 отзыва
+380(73)-283-15-65
+380664170946
+380682831565
Корзина
ТОВ "АГРО-ХІМПРОМ"

Баковая смесь, совместимость препаратов

Баковая смесь, совместимость препаратов

ЗМІШУВАНІСТЬ ПРЕПАРАТАТІВ (ПРИГОТУВАННЯ БАКОВИХ СУМІШЕЙ)

Перед заповненням бака обприскувача змішуваність ЗЗР перевіряють шляхом змішування у малій ємності. При підготовці бакової суміші слід наполовину заповнити бак чистою водою. Потім необхідно включити мішалку і додати ЗЗР у рекомендованій послідовності з одночасною подачею води. При цьому слід звернути особливу увагу на можливі утворення: седиментації, слизи, набухання, коагуляції і т.п. Такі випадки часто виникають при додаванні наступних препаративних форм - КЕ, формуляцій на основі олій та мікродобрив. У таких випадках можна протидіяти, наприклад седиментації, шляхом додавання неіонних змотувачів.

В окремих випадках буває достатньо лише збільшити норму води.

Підготовлені бакові суміші необхідно якомога швидше використати. Готову суміш не бажано на тривалий період залишати з включеним міксером. Якщо виникла затримка з внесенням бакової суміші, тоді при відновленні роботи слід перевірити чи не відбулося розшарування суміші.

При готуванні бакової суміші ЗЗР рекомендується наступна послідовність:

1.Водорозчинні пакети
2.Гранули, що диспергуються у воді та порошки
3. Концентрати суспензій
4. Концентрати емульсій, розчинні концентрати та масла
5. Змочувачі-прилипачі
6. Водорозчинні концентрати
7. Рідкі добрива та мікродобрива

Першими у бак подаються водорозчинні пакети, оскільки вони найкраще розчиняються у чистій воді. Формуляції к.е./ КЕ та формуляції на основі олій можуть утворювати плівку довкола пакетів, тим самим зменшуючи їх розчинність. Мікродобрива з бором також можуть зменшувати їх розчинність. Для формуляцій в.г./ ВГ та з.п./ ЗП. також негативним є наявність у розчині формуляцій к.е./ КЕ та олій, оскільки в.г./ВГ при розчиненні потребують максимального переходу діючих речовин у робочий розчин.

При недотриманні правил змішування часто формуляції в.г./ ВГі з.п./ ЗП при змішуванні з к.е./ КЕ та оліями (гідрофобна дія) утворюють важко розчинні слизи і седиментації.

У зв’язку з високою концентрацією солей добрива можуть знизити розчинність, зв’язуючи речовини у формуляціях в.г./ ВГ., особливо це стосується катіонів Ca, Mg, Al, які можуть вступати в реакції з аніонними диспергаторами і приводити до седиментації. Тому при змішуванні з формуляціями в.г./ ВГ, добрива слід додавати останніми.

При додаванні формуляцій к.е./ КЕ до гідрофобних речовин можуть утворюватися слизи – гелі. У такому випадку слід максимально розчинити в.г./ ВГ і з.п./ ЗП, а потім вже додавати к.е./ КЕ.

Деякі формуляції к.е./ КЕ при певних обставинах можуть утворювати осад у розчині з добривами, оскільки при високих концентраціях солей погіршується емульгація олії у воді. Тому добрива краще додавати останніми, а додавання неіонних змочувачів сприятиме кращій змішуваності.

Рішення проблемних питань

Якщо формуляція к.е./ КЕ або формуляції на основі олій були добавлені завчасно, то формуляції в.г./ в.г./ ВГ та з.п./ ЗП перед додаванням в бак слід розчинити окремо у воді. Якщо формуляції к.е./ КЕ після додавання рідких добрив випали в осад, слід додати якомога більше води для того, щоб зменшити концентрацію солей. Якщо це не допоможе, слід додати неіонний прилипач!

http://agro-himprom.prom.ua
Другие статьи