Комплексні універсальні рідкі мікродобрива для позакореневого підживлення польових, овочевих, плодових, ягідних, декоративних культур, квітів, лучних та газонних трав.
Інтенсивність поглинання рослиною елементів живлення з грунту залежить, насамперед, від температури, вологості, рівня рН, розвитку кореневої системи культури, діяльності мікроорганізмів і застосування основних добрив. Дефіцит мікроелементів (Си, Zn, Mn, Fe, В тощо) виникає в основному на карбонатних, лужних грунтах. Піщані кислі ґрунти мають низький рівень забезпеченості рухомими формами бору, міді та молібдену. При низьких температурах рослини повільно засвоюють марганець і цинк, а при високих – стають недоступними бор, залізо і мідь. За таких умов в критичні фазі розвитку рослин доцільно застосовувати листкове підживлення.
Мінеральний комплекс забезпечує рослини основними поживними речовинами, необхідними для оптимального росту і розвитку. До складу мікродобрива входять макро - та мікроелементи в хелатних та інших легкодоступних формах, які сприймаються рослинами як частина власної структури. Хелатуючим агентом виступає етідронова кислота, яка регулює рух води в клітинах та зменшує утворення в клітинах рослин нерозчинних сполук.
Вона утворює високостійкі хелати з металами, а при її розкладанні утворюються легко засвоювані рослинами сполуки. Етідронова кислота – органічна сполука, в складі якої знаходиться легкодоступний розчинний фосфор. Добриво знаходиться в рідкому стані і придатне до негайного застосування. При дотриманні умов зберігання не кристалізується, застосовується в широкому діапазоні температур, починаючи від +5оС.
Мікродобриво застосовується разом із пестицидами, стимуляторами росту, розчинами мінеральних добрив з широким інтервалом рН. Містить пом'якшувач води. Тому використання будь-яких пестицидів у жорсткій води (підвищений вміст солей Ca2+ та Mg2+) разом із мікродобривами не знижує їх ефективності. Солі жорсткості надійно зв'язуються компонентом препарату, при цьому не виникає помутніння. Повністю ліквідується небезпека утворення сульфату кальцію (гіпс), який може призвести до виходу з ладу обприскувальної техніки.
Мінеральні комплексі мають потужний фізіологічний вплив на рослину, який:
компенсує нестачу поживних елементів в період несприятливих умов зростання, коли потреби рослин перевищують поглинальну здатність кореневої системи;
стимулює засвоєння рослинами поживних речовин з грунту;
підвищує стійкість рослин до хвороб та стресових ситуацій на 30%;
сприяє підвищенню врожайності культур на 15-27% та покращує якість продукції.
Вплив мінерального живлення рослин на процес фотосинтезу різноманітний.
Елементи мінерального живлення можуть впливати прямо чи опосередковано через конструктивний обмін і ріст. Пряма дія на фотосинтез пов'язана з тим, що мінеральні речовини входять до складу пігментів, ферментів і безпосередньо беруть участь у фотосинтезі як активатори.
Наприклад, N і Mg входять до складу хлорофілу, Fе, Со,Cu, Mn, Mo, Zn, B – до складу ферментів
Позакореневе внесення поживних елементів скорочує час між їх застосуванням і використанням, що має важливе значення при швидкому рості рослин.
Переваги комплексних мікродобрив:
Максимально можливий вміст елементів живлення.
Ступінь хелатування металів становить 100%.
Елементи, що входять в склад добрив в органо-мінеральній формі максимально збалансовані за елементами, та мають синергічну дію.
Адекватна ціна.
Зручна у використанні рідка форма.